VýrobaRučně, s láskou a péčí, za použití nejlepších dostupných technologií, zhotovíme z každého stromu ideální počet stolků a k nim podnože na míru.

  Pokud vás opravdu zajímá, jak to děláme  Stromy vykupujeme přímo od majitelů, na místě kácíme a nařežeme na koláče.

  V nejmodernějších teplovzdušných sušárnách je řízeně snížena vlhkost na optimálních 8-12%.

  Než se dřevo usuší, vyrobíme vlastní podnože z oceli přímo na míru každému stolku. Po svaření, obroušení a očištění je odvezeme do specializované lakovny. Povrchovou úpravou kovu je práškové lakování neboli komaxit - na povrch kovu je nanesen prášek, který se následně vypálí v peci. Lakovaná vrstva má velkou odolnost vůči nárazům a poškrábání, je barevně stálá, má vynikající trvanlivost, vysokou chemickou odolnost a řadí se mezi ekologicky šetrné úpravy.

  Z vysušeného dřeva odstraníme kůru a srovnávací frézou se třemi břity ze slinutého karbidu zarovnáme horní i spodní plochu do roviny.

  Po srovnání brousíme excentrickou bruskou jak obvod, ze kterého je odstraněna kůra, tak horní a spodní část. Postupujeme od zrnitosti brusného papíru P40 až po P120.

  Před finální úpravou koláče ocejchujeme, každý kus je originál a samotné umístění cejchu je vždy vybíráno velmi pečlivě.

  Pro povrchovou úpravu dřeva používáme tvrdý voskový olej Osmo, který je certifikován pro styk s potravinami. Po zaschnutí vosku dřevo odpuzuje kapaliny (Stolek polejete červeným vínem, utřete utěrkou a kromě ztráty vína nevznikla žádná další škoda).

  Montáž podnoží provádíme pomocí závrtných matic do dřeva a šroubu se zápustnou hlavou. (Nosnost je minimálně 100 kg a větší stolky zvládnou i dvojnásobek).

  Na na kovové podnože ze spodní strany nalepíme plstěnné ochranné kolečko, aby nedošlo k poškození vaší podlahy.

  Máme hotovo, stolek nafotíme, rozložíme, připravíme pro přepravu a jdeme si dát večeři po dobře odvedené práci.